Renovace a nátěry eternitových střech

Renovace a nátěry eternitových střech jsou jedněmi z hlavních činností naší firmy. Původní eternitovou krytinu očistíme od mechů, nečistot a volných částic za pomoci zařízení WAP (tlaková voda). V průběhu renovace se dále vyměňují poškozené šablony či hřebenáče, aby mohl následovat penetrační nátěr, který zajistí zpevnění eternitu a dokonalé přilnutí vrchního nátěru.


Nátěr eternitové střechy

Konečnou fází renovace je provedení vrchního nátěru eternitové krytiny, který provádíme speciální akrylátovou barvou Mipa - máme výhradní zastoupení pro tento produkt v ČR. Nátěry se nanáší ve dvou vrstvách a to štětkou, válečkem nebo airless (vysokotlakým strojem od firmy STORCH.

Životnost eternitové střechy

V závislosti na stavu jsme schopni zrenovovat střechu až 90 let starou. Pokud jsou pro renovace eternitových střech použity kvalitní materiály, je tato technologie velmi účinná, barvy však musí být vysoce elastické, dokonale propustné pro vodní páry a musí mít vynikající odolnost proti tekoucí vodě a krupobití. Renovace eternitových střech provádíme za pomoci horolezecké techniky a hliníkových žebříků.

Po realizaci střecha je dokonale zakonzervována, voda se nenasává dovnitř šablony, ale odteče nebo uschne na povrchu (není zde vytvořeno prostředí pro vznik nečistot, výkvětů solí, špinavých skvrn, mechu a lišejníku).

Renovace tímto způsobem prodlouží životnost vaší střechy až o 20 let! Od roku 2001 jsme touto technologií zrenovovali cca 600 střech po celé ČR.

Neváhejte nás kontaktovat, rádi vám sdělíme další informace o tom, jak renovace eternitových střech a nátěry eternitových střech provádíme.